تبلیغات
Hercule Poirot.ir - انواع هوش انسانی +تست+بررسی شما از هوش پوآرو
 
   
 
 
I am not French
چهارشنبه 1393/05/29 ساعت 23:30 | | نوشته ‌شده به دست Sherlock 221 | ( نظرات )

انواع هوش انسانی +تست+بررسی شما از هوش پوآرو

بعد از مطالعه مطلب برداشت خودتان از شخصیت و انواع هوش شخصیت پوآرو را در قسمت نظرات درج کنید.

 انواع هوش کدامند ؟ همراه با ازمون هوش برای سنجش هوش شما

در این قسمت ابتدا به بررسی انواع هوش می پردازیم و در ادامه با یک ازمون هوش جالب و کمی سخت به سنجش هوش شما خواهیم پرداخت :
 

هوش دیداری / فضایی 

یکی از انواع هوش که توانایی لازم جهت درک پدیده های دیدنی می باشد هوش دیداری است که متناسب با سنجش هوش افراد می باشد . یادگیرنده های دارای این نوع از انواع هوش ، می خواهند که با تصویرها تفکر بکنند و جهت فرا گرفتن اطلاعات به این نیاز دارند که یک تصویر ذهنی واضح را ایجاد نمایند . برای سنجش مقدار این نوع هوش ازمون هوش های تصویری وجود دارد.
مهارت های کسانی که از انواع هوش های دیداری برخوردارند به شرح زیر می باشد :
پازل ساختن ، خواندن ، نوشتن ،درک کردن اشکال ، طراحی کردن ،نقاشی کشیدن ، دست کاری کردن تصویرها ، تعمیر و طراحی کردن وسیله های عملی، تفسیر کردن تصاویر دیداری .
شغل های افرادی که از انواع هوش های دیداری برخوردارند که متناسب با سنجش هوش آنان می باشد :
دریانوردی ، مجسمه سازی ، اختراع کردن ، کاشف ، معماری کردن ، طراحی داخلی، مهندسی مکانیک و ...
 

هوش کلامی / زبانی

یکی دیگر از انواع هوش (هوش کلامی/ زبانی) می باشدکه به معنای توانایی استفاده کردن از کلمه ها و همچنین استفاده کردن از زبان که از جالب ترین انواع هوش ها است که متناسب با سنجش هوش افراد می باشد . اینها از مهارتهای شنیداری کاملی برخوردارند و اغلب سخن وران برجسته ای می باشند . آنها به جای استفاده از تصویرها ، با کلمه ها فکرمی کنند .
مهارت های کسانی که از انواع هوش های کلامی برخوردارند به شرح زیر می باشد :
گوشدادن ، حرف زدن ، قصه گفتن ، توضیح دادن ، درس دادن ، طنز گویی ، درک کردن قالبها و معانی کلمات، یادآوری کردن اطلاعات ، تحلیل کردن کاربردهایزبانی
شغل های افرادی که از انواع هوش های کلامی برخوردارند که متناسب با سنجش هوش آنان می باشد :
شاعری ، روزنامه نگاری ، نویسندگی ، معلمی ، وکالت ، سیاست مداری ، مترجمی
 

هوش منطقی ریاضی

یکی دیگر از انواع هوش (هوش منطقی ریاضی) می باشد . ریاضی در اینجا یعنی داشتن توانایی و استفاده کردن از استدلال ،منطق و اعداد که متناسب با سنجش هوش افراد می باشد و ازمون هوش ها ی فراوانی برای تعیین مقدار این نوع هوش وجود دارد . همچنین این یادگیرنده ها بصورت مفهومی هستند و تفکر آنها با استفاده کردن از الگوهای عددی و منطقی می باشد و ازین طریق بین اطلاعات مختلف رابطه ای برقرار می کنند .
 مهارت های کسانی که از انواع هوش های منطقی برخوردارند به شرح زیر می باشد :
حل کردن مسئله ، تقسیم بندی کردن و طبقه بندی کردن اطلاعات ، بکار بردن زنجیره ای طولانی از استدلال ها برای پیشرفت کردن ، انجام آزمایشات کنترل شده ، سوال کردن و کنجکاوی درباره پدیده های طبیعی ، انجام دادن  محاسبات پیچیده ی ریاضی ، کار با اشکال هندسی
شغل های افرادی که از انواع هوش های منطقی برخوردارند که متناسب با سنجش هوش آنان می باشد
دانشمند ، مهندسی ، برنامه نویسی کامپیوتر ، پژوهش گر ،حساب داری ، ریاضی دان
 

هوش بدنی/جنبشی

یکی دیگر از انواع هوش (هوش بدنی/جنبشی) می باشد که این هوش نیز به معنای داشتن توانایی و کنترل کردن ماهرانه حرکت های بدن و استفاده کردن از اشیاء که متناسب با سنجش هوش افراد می باشد. این یادگیرنده ها نیز خود را ازطریق حرکت کردن نشان می دهند . همچنین آنها از درک خوبی نسبت به حس تعادل داشتن دست و چشم برخوردارند (به عنوان مثال در بازی کردنبا توپ مهارت ویژه ای دارند .)
 مهارت های آنها که از انواع هوش های بدنی برخوردارند به شرح زیر می باشد:
رقصیدن ، داشتن هماهنگی بدنی ، ورزش کردن ، استفاده کردن از زبان بدن ، بازیگری ، تقلید کردن از حرکت ها ، ابراز کردن احساسات از طریق بدنی
شغل های افرادی که از انواع هوش های بدنی برخوردارند که متناسب با سنجش هوش آنان می باشد :
ورزشکار ، معلم تربیت بدنی ، رقاص ، بازیگر ، آتش نشانی ،صنعت گر
 

هوش موسیقی / ریتمیک

یکی دیگر از انواع هوش (هوش بدنی/جنبشی) می باشد که این هوش نیز به معنای داشتن توانایی و کنترل کردن ماهرانه حرکت های بدن و استفاده کردن از اشیاء که متناسب با سنجش هوش افراد می باشد. این یادگیرنده ها نیز خود را ازطریق حرکت کردن نشان می دهند . همچنین آنها از درک خوبی نسبت به حس تعادل داشتن دست و چشم برخوردارند (به عنوان مثال در بازی کردنبا توپ مهارت ویژه ای دارند .)
 مهارت های آنها که از انواع هوش های بدنی برخوردارند به شرح زیر می باشد:
رقصیدن ، داشتن هماهنگی بدنی ، ورزش کردن ، استفاده کردن از زبان بدن ، بازیگری ، تقلید کردن از حرکت ها ، ابراز کردن احساسات از طریق بدنی
شغل های افرادی که از انواع هوش های بدنی برخوردارند که متناسب با سنجش هوش آنان می باشد :
ورزشکار ، معلم تربیت بدنی ، رقاص ، بازیگر ، آتش نشانی ،صنعت گر
 

  ازمون هوش بیل گتس برای سنجش هوش نخبه ها

این ازمون هوش رو بیل گیتس تو سال 2002 طرح کرد تا برای استخدام تو شرکتش از طریق این ازمون هوش از افراد استفاده کنه که بعدها به ازمون هوش بیل گیتس شهرت یافت ...
 متن  سوال ازمون هوش که به معمای بیل گیتس مشهوره به شرح زیر است :
 
دو تا اتاق کنار هم قرار دارن...   
 این اتاق ها در دارند ولی پنجره ندارند .
وقتی در اتاق ها رو ببندیم توی اتاق ها کاملا تاریکه .  
 تو یه اتاق سه چراغ برق به توانهای ۱۰۰، ۱۱۰ و ۱۲۰ وات و تو اتاق دیگه سه تا  کلید برق مثل هم هست .
نمیدونیم کدوم کلید کدوم چراغ رو روشن میکنه و ترتیب چراغها رو هم نمیدونیم معلوم کنین که هر کلید مربوط به کدوم چراغه ؟؟؟... برای این کار و در شروع ، شما باید تو اتاق کلیدها باشید و کار رو از اونجا شروع کنید ...
در این ازمون هوش شما میتونیند هر چند مرتبه که بخواین کلیدها رو روشن و خاموش کنید . اما شما تنها هستید و نمی تونید از کسی کمک بگیرید و هیچ گونه وسیله ای هم خواه برقی خواه غیر برقی به مراه ندارید و مهم تر از همه این که شما حق ندارید بیشتر از یک بار وارد اتاق چراغ ها بشید و وقتی که وارد شدید و بیرون آمدید ، دیگر نمیتونید مجددا وارد اون اتاق بشید ...
حالا ازمون هوش این جاست :  بگید که هر کلید کدوم چراغ رو روشن می کنه ؟
برای دیدن پاسخ ازمون هوش معمای بیل گیتس برین پایین 
 
.
.
.
.
.
.
.
اگه یکم خودتون فکر کنید به راحتی می تونید این ازمون هوش رو انجام بدید
 
.
.
.
.
.
.
.
.
.
 

پاسخ ازمون هوش معمای بیل گیتس

ازمون هوش بیل گتس یکی از سخت تریا ازمون هوش ها می باشد پس اگه نتونستید به درستی به این ازمون هوش پاسخ بدید زیاد نگران نباشید .
یکی از کلید ها را روشن کنین و یکی دو دقیقه بعد اون رو خاموش کنید .
حالا کلید دیگری رو روشن کنین و به اتاق چراغها برین  چراغی که روشنه مربوطه به کلید دوم .
نکته این ازمون هوش این جاست که باید دو چراغ دیگه رو لمس کنید ، اونیکه گرمه مربوطه به کلید اول و البته اونیکه سرده مربوطه به کلید سومه ...
اگه نتونستید ازمون بیل گیتس رو حل کنید یقینا به این دلیل بوده که به فیزیک سوال که حرارت تولید شده تو چراغ هاست توجه نداشتید و فکر خودتون رو روی تناظر چراغها و کلیدها قرار دادید ، راه حلی که هرگز شما رو به جواب ازمون هوش بیل گیتس نمی رسونه ...  البته این ازمون هوش به طور همه جانبه برای سنجش هوش شما طراحی نشده است .
توان چراغ ها هم هیچ ربطی به حل ازمون هوش بیل گیتس نداره و برای گمراه کردن شما تو این ازمون هوش قرار داده شده . . .
امیدواریم که مطالب جالبی رو درباره انواع هوش در اختیارتون قرار داده باشیم و از ازمون هوش بیل گتس لذت برده باشید و تا حدی در مورد سنجش هوش خودتون اطلاعاتی رو به دست آورده باشید .


در اینجا به بعد انواع هوش را از نظر روان شناسان که متناسب با سنجش هوش افراد می باشد مورد بررسی قرار می دهیم :
 

هوش طبیعت شناسی  ( Naturalistics Intelligence ):(سنجش هوش) 

یکی دیگر از انواع هوش ، هوش طبیعت شناسی می باشد که توانایی افراد در شناختن طبیعت و محیط افراد می باشد . این گونه افراد با حیوانات و گیاهان و بقیه چیزهایی که با طبیعات در ارتباط باشند ، خیلی خوب رابطه برقرار می کنند که این نوع از انواع هوش را گاردنر معرفی نمود اما در بین نظریه هوش چندگانه قرار نگرفته است . او معتقد است که این نوع هوش به ساخته های دست بشر قابل تعمیم می باشد .
 

هوش احساسی – هیجانی ( Emotional Intelligence ):(سنجش هوش)

این نوع هوش از انواع هوش از نظر روان شناسان بمعنی توانایی افراد در دریافت کردن ، ارزیابی کردن ، کنترل کردن و داشتن مدیریت صحیح احساس های خودشان و اطرافیانشان می باشد . این به این معنا می باشد که فرد بتواند در تمام شرایط مختلف امید خویش را زنده نگه دارد و همچنین با دیگران همدل باشد و احساسات آن ها را بشنود و برای به دست آوردن چیزهای با ارزش تر ، جیزهای کم ارزش تر را نا دیده بگیرد که این نوع هوش متناسب با سنجش هوش فرد می باشد .
 

هوش سازمانی

معرف این نوع هوش از انواع هوش ، کارل آلبرچت است .
هنگامی که افراد باهوش در یک سازمان استخدام می شوند ، آنها به بی علاقگی همه گیری متمایل می گردند . معمولا این گونه سازمان ها بیشتر تا جایی که دیگران به آن ها ضربه وارد کنند ، خودشان به خود آسیب وارد می کنند . مبارزه های سیاسی در تمام سطوح ، قوانین بدون معنی ، عدم تبحر در اجرا از عواملی می باشد که باعث کاهش بازدهی در سازمان می گردد .
 

هوش منطقی ریاضی : (سنجش هوش)

نوع دیگری از انواع هوش که جهت سنجش هوش مورد استفاده قرار می گیرد ، هوش منطقی ریاضی می باشد . کسانی از این نوع هوش بهره بیشتری دارند که قدرت استدلال کردن ، طبقه بندی کردن ، تشخیص دادن روابط علت و معلول ، اضافه و منها کردن ، پازل حل کردن ، شطرنج بازی کردن ، اتللـــو را نسبت به افراد دیگر بیشتر می باشد . این افراد معمولا دارای نمره ریاضی بالا و اغلب از کابران حرفه ای رایانه ای هستند . این نوع از انواع هوش از سن 4 سالگی به بعد آغاز می گردد .
 

هوش فضایی یا تصویری :(سنجش هوش)


این نوع هم از انواع هوش که جهت سنجش هوش مورد استفاده قرار می گیرد ، هوش فضایی یا تصویری می باشد که افرادی بهره ای بیشتر از این نوع هوش را دارا می باشند که در کارهایی همچون نقشه خواندن ، جهت یابی در مواقع رانندگی ، درک کردن موقعیت های مختلف و . . . توانایی بیشتری دارا باشند . همچنین کسانی که از این نوع از انواع هوش بهره مندند علاقه زیادی به خواندن ندارند و سنجش فضایی برای آنها بسیار جالب است . این افراد هنگام خواندن کتاب بیشتر به عکس ها توجه می کنند و در کلاس های هنری موفق ترند . 


منبع : هوش پارسی :: مرتبط با: مطالب خواندنی پوآرو , بازی های فکری و جنایی , مطالب خواندنی جنایی ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
quest bars یکشنبه 1398/03/26 18:32
Hello, Neat post. There is an issue with your website in internet explorer, might
test this? IE nonetheless is the market chief and a large portion of
other people will omit your wonderful writing because of this problem.
quest bars cheap جمعه 1398/03/24 18:29
Do you have any video of that? I'd love to
find out some additional information.
ps4 best games ever made 2019 چهارشنبه 1398/03/22 12:06
Thanks for finally talking about >Hercule Poirot.ir - انواع
هوش انسانی +تست+بررسی شما از هوش پوآرو <Loved it!
download minecraft for free جمعه 1398/02/27 20:00
Wow, marvelous blog format! How long have you been blogging for?
you made blogging glance easy. The whole glance of your web site is excellent, let alone the content material!
minecraft download mojang سه شنبه 1398/02/24 19:14
There is definately a great deal to learn about this
issue. I like all the points you've made.
how to download minecraft چهارشنبه 1398/02/18 14:57
There is definately a great deal to know
about this topic. I love all of the points you have made.
gamefly دوشنبه 1398/02/16 09:49
I’m not that much of a online reader to be honest but your blogs really nice, keep
it up! I'll go ahead and bookmark your site to come back later.
All the best
minecraft چهارشنبه 1398/02/4 09:17
I loved as much as you will receive carried out right
here. The sketch is attractive, your authored material stylish.
nonetheless, you command get bought an nervousness over that you wish
be delivering the following. unwell unquestionably come
more formerly again as exactly the same nearly very often inside case you shield this hike.
minecraft یکشنبه 1398/01/25 07:28
Hey there! Do you use Twitter? I'd like to follow you if that would be okay.
I'm definitely enjoying your blog and look forward to
new posts.
descargar facebook پنجشنبه 1397/09/15 18:17
Hi, i think that i saw you visited my weblog thus i came to
“return the favor”.I'm attempting to find things to improve my website!I suppose its
ok to use some of your ideas!!
What Equipment is Needed for Sling TV دوشنبه 1397/08/28 19:53
I read this piece of writing completely concerning the difference
of newest and previous technologies, it's awesome article.
What Equipment is Needed for Sling TV شنبه 1397/08/26 18:49
This is the right website for anyone who wishes to find out about this topic.
You know a whole lot its almost tough to argue with you (not that I actually would want to…HaHa).

You certainly put a new spin on a subject which has been discussed for decades.
Excellent stuff, just wonderful!
What Equipment is Needed for Sling TV جمعه 1397/08/25 10:58
You need to be a part of a contest for one of the finest websites on the net.

I will recommend this site!
quest bars cheap شنبه 1397/08/12 13:13
Thanks for sharing your thoughts. I truly appreciate your efforts and I am
waiting for your further post thank you once again.
Benefits of Coconut Oil چهارشنبه 1397/08/2 11:47
It's wonderful that you are getting ideas from this piece of writing as well as from our dialogue made at this time.
minecraft سه شنبه 1397/07/10 05:14
Hey there I am so happy I found your blog, I really found
you by accident, while I was researching
on Digg for something else, Regardless I am here now and would just
like to say thanks for a remarkable post and a all round thrilling blog (I also love the theme/design), I don’t have time to read it all
at the moment but I have saved it and also added your RSS feeds, so when I have
time I will be back to read much more, Please do keep up the awesome work.
minecraft دوشنبه 1397/07/9 09:11
Incredible! This blog looks exactly like my old one! It's on a completely different subject but
it has pretty much the same page layout and design. Superb choice of colors!
minecraft دوشنبه 1397/07/9 08:38
My partner and I absolutely love your blog and find almost all
of your post's to be precisely what I'm looking for. can you offer guest writers to
write content to suit your needs? I wouldn't mind publishing a post or elaborating on a lot
of the subjects you write in relation to here.
Again, awesome website!
minecraft دوشنبه 1397/07/9 01:13
Howdy I am so happy I found your blog, I really found you by mistake, while
I was browsing on Bing for something else,
Regardless I am here now and would just like to say thanks
for a remarkable post and a all round thrilling blog (I also love the theme/design), I don’t have time to read
it all at the minute but I have book-marked it and
also added your RSS feeds, so when I have time I will be
back to read a lot more, Please do keep up the superb b.
minecraft سه شنبه 1397/06/27 09:28
Your method of explaining all in this post is truly pleasant, every one can simply understand it, Thanks a lot.
minecraft چهارشنبه 1397/06/21 11:33
Wow that was odd. I just wrote an incredibly long comment but after I clicked
submit my comment didn't show up. Grrrr...

well I'm not writing all that over again. Regardless, just
wanted to say great blog!
minecraft یکشنبه 1397/06/18 10:44
Woah! I'm really digging the template/theme of
this website. It's simple, yet effective. A lot of
times it's very difficult to get that "perfect balance" between usability and visual appeal.

I must say you have done a superb job with this. Additionally, the blog
loads super fast for me on Safari. Exceptional Blog!
Can better posture make you taller? سه شنبه 1396/05/17 04:37
Hi there I am so thrilled I found your site, I really found you by error,
while I was browsing on Bing for something else,
Regardless I am here now and would just like to say many thanks for a fantastic post and a all round exciting blog (I also love the theme/design), I don’t have time to browse it all at the minute but I have bookmarked it and also included your RSS feeds, so when I have time I will be back to
read a lot more, Please do keep up the great jo.
http://ameblo.jp/ شنبه 1396/05/14 07:31
Excellent way of telling, and good article to
get data about my presentation subject, which i am going to present in college.
What is the Ilizarov method? دوشنبه 1396/05/9 11:57
What's Happening i'm new to this, I stumbled upon this I've found It absolutely useful and
it has helped me out loads. I am hoping to give a contribution & help other
users like its aided me. Great job.
ایرن ادلر پنجشنبه 1394/11/8 11:02
عالی....همشو دارم غیرازهوش ریاضی
Baudelaires پاسخ داد:
امیرمحمد پنجشنبه 1393/05/30 12:08
اِ من چه قدر باهوشم.
عالی بود...حیف که زیاد بلد نیستم نقاشی و طراحی کنم وگرنه تو مسابقه ات شرکت می کردم.
Sherlock 221 پاسخ داد:

اون و کاپیتان زدن مسابقه .
Baudelaires پنجشنبه 1393/05/30 10:48
ﻋﺎﻟﯽ ﺑﻮﺩ ﺷﺮﻟﻮﮎ
ﻓﻘﻂ ﺣﻴﻒ ﮐﻪ ﺟﻮﺍﺏ ﻣﻌﻤﺎﯼ ﻻﻣﭗ ﻫﺎ ﺭﻭ ﺍﺯ ﻗﺒﻞ ﻣﯽ ﺩﻭﻧﺴﺘﻢ
ﻭﻟﯽ ﻧﻤﯽ ﺩﻭﻧﺴﺘﻢ ﻣﺎﻝ ﺑﻴﻞ ﮔﻴﺘﺴﻪ
Sherlock 221 پاسخ داد:
آره منم میدونستم یه جایی هم خونده بودم مال انیشتینه.
نمیدونم دقیق مال کی هست توی این متن که نوشته بود مال بیل گیتسه.
آرش پنجشنبه 1393/05/30 08:55
خیلی عالی بود سوال تون سخت بود من که ریاضیم همش بیسته به زور حلش کردم فکر کنم پوآرو همه ی این هوش ها را داره جز هوش بدنی
Sherlock 221 پاسخ داد:
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آخرین عناوین مطالب